Niedosyt na inaugurację...

• autor: yunitt & Matt, 2016-08-21 19:04

Z ogromnym niedosytem wracali piłkarze Sokoła z pierwszego meczu ligowego. Biało-niebiescy pojechali w jedenastu (gospodarze również bez zmian). W całym meczu Sokół stworzył mnóstwo sytuacji strzeleckich, ale zawodziła skuteczność. Przeciwnik również kilka razy groźnie zaatakował, jednak dobrymi interwencjami popisywali się, bramkarz Grzegorz Sławski i obrońcy (zwłaszcza wybita piłka z linii bramkowej przez Roberta Kasprzyka).

W pierwszej połowie wydawało się, że gol dla gości jest kwestią czasu. Jako pierwsi piłkę w bramce umieścili jednak gospodarze. Nieporozumienie w środku pola błyskawicznie wykorzystał Homza i wpakował futbolówkę do siatki.

W drugiej połowie Sokół przycisnął bardziej, aż dopiął swego. Świetne podanie Jakuba Sznajdera na gola zamienił Tomasz Damnic przenosząc piłkę ponad bramkarzem gospodarzy.

Końcówka meczu przypominała grę w dwa ognie. Obie drużyny szukały najprostszych rozwiązań (czyt. lagi). Sokół wypracował kilka "setek" - zawiodło jednak wykończenie.

W doliczonym czasie zespół z Miłakowa wywalczył rzut wolny. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne doszło do zamieszania, w którym najlepiej odnalazł się Kozyra i z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki.

Mecz można oceniać z mieszanymi uczuciami. Przyzwoita gra daje nadzieje na punkty w przyszłości. W tej całkiem niedalekiej przyszłości nowy piłkarski sezon zawita do Łęcza. Pierwszy mecz Sokoła w roli gospodarza już w niedzielę (28.08.). Biało-niebiescy zagrają z zespołem z Rychlik.

1:0 - Homza  27'
1:1 - Damnic (as. Sznajder)  67'
2:1 - Kozyra  90'+1

Sokół: Sławski - Tużyk, Kiełczyński, Kasprzyk, Mi. Rogala - Damnic, J. Rogala, Sznajder, Frankowski - Ma. Rogala, Wesołowski

Kartki:
brak

Sędziowie: S. Skórka, T. Grembocki, D. Bochno

Obserwator: P. Dudkiewicz

autor: ~anonim 2016-08-21 23:02:51

avatar Szalony mecz. Szkoda ze wracamy z niczym.