Rusza runda wiosenna. Sokół zagra z Huraganem II...

• autor: Matt, 2016-04-07 10:53

Kilka miesięcy wyczekiwania dobiega końca. W najbliższy weekend startuje runda wiosenna w A-klasie. W 12 kolejce Sokół zagra z rezerwami Huraganu Morąg. To właśnie z tym zespołem jesienią biało-niebiescy rozpoczynali rywalizację w sezonie 2015/2016. Tamtego meczu nikt w Łęczu nie wspomina dobrze. Nasi zawodnicy doznali bowiem w Morągu najwyższej porażki w historii klubu, przegrywając aż 8:0. Tym razem obie ekipy spotkają się w Łęczu. Mecz Sokół - Huragan II Morąg w sobotę o godz. 16:00.

Pozostałe mecze 12 kolejki też zapowiadają sie ciekawie. Także w sobotę na boisko wybiegną gracze Dębu Kadyny i Pomowca. Obie ekipy rywalizują o awans do klasy okręgowej. Po odjęciu 4 punktów drużynie z Kadyn (efekt kary nałożonej na Dąb w związku z brakiem drużyny młodzieżowej) przewaga Dębu nad Pomowcem zmalała do jednego punktu. Dąb zagra z Wałszą. Pomowiec z Victorią. Patrząc na tabelę oraz wynik pierwszego meczu między tymi drużynami (2-2) to właśnie rywalizacja w Gronowie Elbląskim zapowiada się w tej kolejce najciekawiej.

Trzy mecze miały zostać rozegrane w niedzielę. Miały, bo rezerwy IV-ligowej Zatoki nie zagrają z ostatnią w tabeli Pamą Powodowo. Pama (podobnie jak Dąb) pod koniec minionego roku została ukarana poprzez odjęcie 4 punktów. Wiosną gracze z Powodowa w ogóle jednak nie zagrają na boiskach A klasy, bowiem klub został wycofany z rozgrywek. Wszystkie mecze Pamy w rundzie wiosennej zostaną zweryfikowane jako walkower na niekorzyść beniaminka. W niedzielę rozegrane zostaną więc dwa mecze: Jastrząb Ględy zagra z MGKS Miłakowo a Piast Wilczęta z KS Wojciechy.