Aktualności

Sparing nr 3 - Sokół wygrywa z Dębem

• autor: mmmm11, 2014-08-13 21:24

Dąb Kadyny 1 - 3 Sokół Łęcze

W trzecim meczu kontrolnym biało-niebiescy pokonali A-klasowy Dąb Kadyny 3:1. Mecz stał na dobrym i dość wyrównanym poziomie, choć początkowe minuty nie zachęcały do tego, by to spotkanie oglądać. Mecz na dobre rozkręcił się w 17 minucie, kiedy to mocny i niesygnalizowany strzał oddał jeden z graczy Dębu. Nasz golkiper zdołał jednak sparować piłkę na rzut rożny. Pierwszy gol padł w 25 minucie, kiedy to strzał z ok 15 metrów oddał Patryk Rafalski. Piłka wpadła do bramki tuż pod poprzeczką i Sokół mógł cieszyć się z prowadzenia.

Biało-zieloni pierwszego i jedynego gola w tym meczu zdobyli dopiero po godzinie gry. W 61 minucie meczu jeden z zawodników Dębu oddał mocny strzał na bramkę. Piłka odbiła się od słupka i została wpakowana do siatki przez innego z graczy z Kadyn. Po tym golu gospodarze coraz częściej gościli pod polem karnym zespołu z Łęcza. Wytworzyła się optyczna przewaga wyżej notowanego rywala Sokoła. Najgroźniejszą sytuację biało-zieloni stworzyli w 66 minucie, kiedy to piłka minimalnie minęła światło bramki, przelatując tuż obok słupka.

Nasz zespół przetrwał to oblężenie i w 72 minucie wyprowadził ładną akcję. Kilka podań skutecznie rozmontowało obronę miejscowych. Autorem tego ostatniego, otwierającego drogę do bramki był Patryk Rafalski, a piłkę w siatce umieścił Jan Rogala. Dziewięć minut później do Macieja Folca powędrowało świetne prostopadłe podanie od Marka Chmielewskiego. Napastnik Sokoła "urwał się" obrońcom i będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w siatce.

Można i trzeba zaznaczyć, że ten mecz mógł się naprawdę podobać. Zarówno Dąb jak i Sokół stworzył kilka ładnych dla oka akcji. Kolejny sparing nasz zespół rozegra już w najbliższą niedzielę w Łęczu. Rywalem Sokoła będzie Grom Zwierzno.

Dąb Kadyny: K. Mostowiec - Ratajczyk, K. Brydziński, Szczęśniak, Szucki - M. Mostowiec, Filipowicz, Zdunek, Jakubowski - Wojtas, Mróz

zm.: Wojtek, D. Grabowski, Bieliński, Kubik, Bałachowski

Sokół Łęcze: Knapik - Damnic, M. Brydziński, Kleinwaechter, Chmielewski - J.Rogala, Piotrowski, Szymański, M. Rogala - Rafalski, Folc

zm.: Sierka, Szematowicz, Krupa

0:1 - Rafalski 25' (as. ???)
1:1 - Kubik 61'
1:2 - J. Rogala 72' (as. Rafalski)
1:3 - Folc 81' (as. Chmielewski)